V ponedeljek, 9. marca 2020, je na občinskem sedežu mestne hiše Rotovža v Novem mestu  potekal 30. regijski otroški parlament, ki se ga je udeležilo 29 osnovnošolcev širše dolenjske regije. Navzoče je najprej pozdravil novomeški župan, g. Gregor Macedoni. Po kratkem kulturnem programu se je začela seja z razpravo na temo “Moja poklicna prihodnost.”

Našo šolo je pod mentorstvom pedagoginje Andreje Jaklič zastopala devetošolka Lana Zver. Parlamenta se je udeležila skupaj s tremi učenkami in njihovimi mentorji z OŠ Trebnje, OŠ Mirna in OŠ Šentrupert. S svojimi argumenti je prepričala več kot polovico ostalih prisotnih delegatov in bila izvoljena v skupino desetih učencev, ki se bo udeležila nacionalnega otroškega parlamenta. A ne le to. Na regijskem parlamentu je izmed vseh izvoljenih učencev dobila najvišje število glasov. Bravo!

Nacionalni otroški parlament bo potekal 6. aprila 2020 v veliki dvorani državnega zbora v Ljubljani.

Lani za njeno aktivno udeležbo, dobre argumente in končno uvrstitev iskreno ČESTITAMO!

 

Related Images:

Dostopnost