V šolski telovadnici se je danes odvila proslava ob 8. februarju, slovenskem kulturnem in državnem prazniku. Spomnili smo se 220. obletnice rojstva našega največjega pesnika Franceta Prešerna, 90-letnice pesnice Neže Maurer ter 80-letnice pesnika in prevajalca Nika Grafenauerja.

Učenci so pod vodstvom učiteljev mentorjev zaigrali, zapeli, deklamirali, zaplesali in predvajali posnete filmčke. Nastal je živahen preplet večih zvrsti umetniškega ustvarjanja, ki so ga prisotni učenci, učitelji, starši in drugi obiskovalci zavzeto spremljali.

Obiskala nas je državna sekretarka na Ministrstvu za izobraževanje, znanost in šport, ga. Vuk, pa tudi vodja oddelka za gospodarske in družbene dejavnosti občine Trebnje ga. Irena Žužek. Obe sta prisotnim povedali nekaj misli o kulturi nasploh in zaželeli lepo praznovanje 8. februarja.

Hvala vsem mentorjem in učencem za pripravljene točke! Hvala drugim učiteljem za pomoč pri izvedbi prireditve! Čimveč kulture jutri in vsak dan vam želim.

Koordinatorica prireditve: Metka Klemenčič

 

 

 

Related Images:

Dostopnost