V petek, 24. 11. 2017, je 21 učencev OŠ Veliki Gaber in 17 učencev OŠ dr. Pavla Lunačka Šentrupert drugo leto zapored skupaj obiskalo Slovenski knjižni sejem v Cankarjevem domu v Ljubljani. Spremljevalki učencev naše šole sta bili knjižničarka Andreja Jaklič in učiteljica Mira Grahek.

Sejemska ponudba knjig je bila tudi tokrat raznolika, pestra in zanimiva. Vsak je lahko našel primerno knjigo zase. Nekateri so ostali le pri listanju, nekateri pa so katero izmed knjig tudi kupili. Za našo šolsko knjižnico smo na sejmu kupili najnovejšo Guinnessovo knjigo rekordov 2018, ki bo v naslednjih dneh v knjižnici na voljo za branje in izposojo.

Ob povratku so imeli učenci v času čakanja na avtobus tudi letos srečo. Pred vrati Drame Ljubljana so namreč ujeli slovenskega igralca Aljaža Jovanovića, ki je z veseljem podelil avtograme in se fotografiral z učenci.

Slovenski knjižni sejem bo odprt do nedelje, 26. 11. 2017.