V Tednu ljubiteljske kulture na naši šoli že tradicionalno za učence od 1. do 5. razreda organiziramo kulturni dan, ki je posvečen ljubiteljski kulturi in Rastoči knjigi. Letos smo obeležili že 5. obletnico Rastoče knjige na naši šoli. Vsako leto poudarimo vizijo šole, vrednote, preberemo pesem Toneta Pavčka o rastoči knjigi, se zamislimo ob viziji našega ravnatelja in učencev rastočnikov ter se spomnimo sporočila očeta Rastoče knjige, dr. Janeza Gabrijelčiča. Letošnji kulturni dan, ki je bil v četrtek, 26. 5., je imel naslov Rastemo skupaj v življenje. Ob peti obletnici smo se dotaknili petih nam pomembnih vrednot. To so TRUD, ZNANJE, ODGOVORNOST, HVALEŽNOST in SPOŠTOVANJE. Učenci so se o njih pogovarjali, razmišljali, pisali pesmi in krajša besedila. Gospa Lojzka Miklavčič je z vsemi učenci spregovorila, kako je bilo s spoštovanjem in hvaležnostjo nekoč. Učenci so se naučili zapeti pesem učiteljice Urške Mitrovič Ko seme vzkali, ki jo je zapisala prav za to priložnost. V njenem besedilu je zajetih vseh pet letošnjih vrednot. Učenci harmonikarji so se pod vodstvom g. Gašperja Štrusa naučili zaigrati melodijo pesmi, nekaj učencev pa spremljavo na zvočne cevi in na Orffove inštrumente. Na plesni delavnici se je skupina otrok naučila 4 plese sveta ter spoznala bonton na plesih. Vso dogajanje je s fotoaparatom ovekovečil g. Primož Predalič in učencem predstavil poklic fotografa. Kulturni dan smo zaključili z razstavo in kulturno prireditvijo, kjer so nastopili vsi učenci.

Related Images:

Dostopnost