Včeraj je bil naš kulturni praznik ob Prešernovem dnevu. Predpraznični dan smo zaključili s prireditvijo Z Julijo po Ljubljani. Prireditev je povzela tudi obletnici 60 let slikanice Ele Peroci – Muca Copatarica in 100. obletnico Cankarjeve smrti. Skozi celotno prireditev smo se sprehodili mimo velikih uglednih kulturnih ustanov Ljubljane. Pri vsaki smo skozi pesem, recitacije, gledališko igro, skeč in plese povezali utrip sedanje in Prešernove Ljubljane. Prešerno je bilo ob pesmi Ljubljanski zmaj, saj se je zmaj tudi prikazal. Zamislili smo si ob dveh  razmišljanjih literarnega natečaja Metelkovo pero: Vse za ljubo slovenščino. Res je, da nas ni veliko, ampak šteje kvaliteta slovenskega naroda. Imamo ogromno vrlin, znanja, vrednot in naj bo naše vodilo v prihodnost čim več srčne kulture do sebe in vseh okrog nas.

Zapisala: Mojca Valenčak

Related Images:

Dostopnost