Prispevek so pripravili: Val Predalič, Ana Šadl, Klara Planinšek.

Učenci naše šole so v petek, 19. 4. 2019, pripomogli k temu, da naša mater Zemlja lažje zadiha in da bo naša prihodnost na njej lepša. Učenci so se udeležili so se različnih aktivnosti, kot so:

• vrtnarjenje,
  • obnova napisov (za rastline na našem šolskem vrtu),
  • pobiranje smeti v okolici šole,
  • kuhanje z ekološkimi in sezonskimi sestavinami,
  • postavljanje šotorov in obnavljanje klopi,
  • novinarska delavnica,
  • postavljanje plošč ter urejanje igrišča.

OBNOVA KLOPI IN IZDELAVA ŠOTOROV – Učenci so naleteli na veliko težavo, klopi so bile mokre in brusni papir se je lepil na obruske in njihovo delo je bilo oteženo, težava je bila hitro rešena, ko je klopce posušilo jutranje sonce. Pri šotorih je šlo vse po načrtih.

Izjava udeleženca:

»Delamo indijanske šotore, vreme je lepo in vsi smo dobre volje.«

POBIRANJE SMETI – Učenci so pridno pobrali odpadke po naravi in v bližnji okolici šole.

Izjave udeležencev:

»Žalostno je, da ljudje okoli sebe puščajo toliko smeti in odpadkov.«

»Ker smo ob cesti našli mrtvo srno, se je učiteljica tako prestrašila, da je zakričala.«

OBNOVA NAPISOV – Učenci so ves dan pridno obnavljali napise na šolskem vrtu.

Izjave udeležencev:

»To delo me prav pomirja.«

»Na začetku nam je šlo malo bolj počasi, kljub temu pa je bilo potem vso delo opravljeno.«

POSTAVLJANJE PLOŠČ IN UREJANJE IGRIŠČA – Pri tej delavnici so učenci pridno poskrbeli, da pesek z otroškega igrišča ne bi uničeval tartana. Skopali so temelje za plošče, pripravili podlago in položili plošče za potko.

KUHANJE – Učiteljica je učenke zelo pohvalila, saj so pripravile res dobre jedi, ki smo jih poskusili vsi učenci in učitelji.

Izjave udeležencev:

»Všeč mi je kuhanje, delo je zabavno, v tem delu zelo uživam.«

»Ta hrana je res okusna!«

VRTNARJENJE – Učenci so pridno okopali ves šolski vrt.