17. septembra praznujemo dan zlatih knjig in začetek bralnega leta. V ta namen je Društvo Bralna značka vsakemu prvošolcu v Sloveniji podarilo knjigo Kako se je gospod Feliks vozil s kolesom Petra Svetine z ilistracijami Ane Razpotnik Donati. Tudi naši prvošolci niso bili izjema. Ker je bil praznični dan v nedeljo, so šolsko knjižnico obiskali danes. Zgodbo jim je prebrala knjižničarka Andreja Jaklič, po podelitvi slikanic pa je sledilo obvezno fotografiranje. Društvu Bralna značka ter sponzorjem se najlepše zahvaljujemo za njihov trud, ki so ga vložili v to, da slikanica pride v roke vsem prvošolcem, ki počasi vstopajo v svet branja.

Posebno nalogo pa so danes dobili tudi starši. Skupaj s svojim prvošolcem morajo zvečer ponovno prebrati zgodbo. Bo šlo? Seveda!