V petek, 21. 4. 2023, smo organizirali vsakoletni ekodan. Z različnimi dejavnostmi se tako spomnimo na mednarodni dan Zemlje, ki ga obeležujemo 22. aprila. Vsak učenec se je prijavil k delavnici, ki ga veseli, vse pa so prispevale k izboljšanju našega okolja in povezovanju z naravo.

Mlajši učenci so se zatekli v gozd, kjer so se igrali, ustvarjali in spoznavali naravo, nekateri pa so izdelovali naravno kozmetiko. Starejši učenci pa so pod vodstvom učiteljev vestno in marljivo preurejali okolico šole: posadili rože, poskrbeli za šolski vrt, očistili igrišče, izdelali pohištvo iz palet. Nekateri so se z rokavicami in vrečami odpravili po okoliških cestah in poskrbeli, da v našem kraju ni več smeti. Spet drugi so risali grafite, se preizkusili v kuhanju in pripravili okusne zelenjavne jedi, nekateri pa smo zbrali izjave ter na novinarski delavnici sestavili tudi tale članek. Pestro dopoldne se je zaključilo s preurejeno okolico in dobrim kosilom.

Tako smo se znova spomnili, da je Zemlja naš edini dom, zato moramo z njo ravnati odgovorno.

Monika Lah in Katarina Žefran, 8. B