Kljub deževnemu vremenu, je bil za 16 šestošolcev in sedmošolcev četrtek, 28. 3. 2024, sončen dan. Z vlakom smo se odpeljali v Grosuplje in obiskali vrstnike iz OŠ Louisa Adamiča. Njihova učiteljica ga. Špela Bagon nas je presenetila s filmčkom z našega prvega srečanja v Velikem Gabru. Nato pa je srečanje potekalo v strahu, v duhu grozljivk. Knjižničarka ga. Sabina Vidmar nam je pripovedovala strašno ljudsko zgodbo. Pogovarjali smo se tudi o strahu in fobijah ter o doma prebrani ljudski zgodbi Zakleti grad. Sledil je najzabavnejši del, v katerem smo skušali uiti iz sobe pobega. Med čakanjem na vstop smo reševali zabavne strašne naloge ter risali svoj strah ter spoznavali tehnike, s katerimi si lahko pomagamo pri premagovanju strahu.

Našim gostiteljem se najlepše zahvaljujemo za topel sprejem in zabavno in sladko popoldne.